רכבת תחתית בסיאול – קיצורי דרך שלא ידעתם

1 1,291

הידעתם כי אם אתם מסתובבים ב-Hongdae, תחנת Hongdae היא לא הדרך היחידה שבה אתם יכולים להגיע לאזור Hongdae? גלו קיצורי דרך באמצעות רכבת תחתית בסיאול הבאות שיכולים לבוא רק באמצעות ידע מקומי. טיפים אלו יעזרו לכם לחסוך קצת זמן על ידי ביטול החלפות רכבת מיותרות, שיאפשרו לכם לטייל במקומות אחרים ולהסתובב בסיאול בדרך קלה יותר.

רכבת תחתית בסיאול: אזור Myeongdong

איך להגיע לאזור Myeongdong:

תחנת Myeongdong (명동역), קו 4, יציאה 6 או תחנת Euljiro 1-ga (을지로 입 구역), קו 2, יציאה 5.

Myeongdong הוא אזור תיירות מגה עכשווי של קניות מפורסם בסיאול. יש לקחת קו סיאול מספר 4 עד לתחנת Myeongdong ולצאת ביציאה 6 תגיעו ללב Myeongdong, אבל אתם יכולים גם לקחת קו מספר 2 ותרדו בתחנת Euljiro 1-ga. זה יכול להיות יותר טוב אם אתם הולכים או מגיעים ממקומות פופולריים אחרים ולהסתובב בסיאול (Hongdae, Gangnam, Shinchon, Coex, וכו’). לכו לכיוון היציאה 5 של תחנת Euljiro 1-ga והמשיכו ללכת עד שתראו את הכניסה Myeongdong משמאלכם.

רכבת תחתית בסיאול: אזור Hongdae

איך להגיע לתחנת Hongdae:

תחנת אוניברסיטת Hongdae (홍대입 구역), קו 2, יציאה 9 או תחנת Sangsu (상수역), קו 6, יציאות 1 ו-2.

Hongdae היא עיירה שלמה שבה יש את המכללה, עם הרבה מסעדות, ברים, מועדונים, בתי קפה, רחובות קניות, וכל דבר אחר שאתם יכולים לחשוב עליו. יש אנשים שהם לגמרי הגיוניים בלהבין בכוחות עצמם כי אם הולכים לתחנת Hongdae (קו 2, יציאה 9) יגיעו לאזור הראשי של Hongdae. אבל רק מטיילים המתמצאים בקוריאה יודעים כי תחנת Sangsu (קו 6, יציאה 1 או 2) תיקח אתכם ללב אזור Hongdae בדיוק באותו זמן. תחנת Sangsu היא גם אפשרות טובה.

רכבת תחתית בסיאול: אזור Gangnam

איך להגיע לאזור Gangnam:

תחנת Gangnam (강남역), קו 2, יציאות 10 ו-11 או תחנת Sinnonhyeon (신 논현 역), קו 9, יציאות 5 ו-6.

תחנת Gangnam היא עצומה ויש הרבה מקומות להסתובב בהם, אבל לרוב ניתן להסתובב מחוץ לתחנת Gangnam, קו 2, יציאות 10 ו 11. זה המקום שבו כל המסעדות והברים. אבל אם אתם מגיעים מ-Incheon (אינצ’און) או איפשהו מסיאול צפון מערב, קו מספר 9 (יציאות 5 ו-6) המגיע לתחנת Sinnonhyeon עשוי להיות האפשרות הטובה יותר כדי להגיע לאזור Gangnam. אתם עשויים לחסוך החלפה, ואתם גם יכולים להגיע לשם מהר כשיש גם רכבת מהירה. היא תיקח אתכם לאותו אזור המסעדות והברים.

רכבת תחתית בסיאול: אזור Gyeongbokgung

איך להגיע לאזור Gyeongbokgung:

תחנת Gyeongbokgung (경복궁역), קו 3, יציאה 5 או תחנת Gwanghwamun (광화문), קו 5, יציאה 2.

Gyeongbokgung הוא אטרקציה תיירותית היסטורית בסיאול כי רבבות אנשים מוצאים אותה על ידי לקיחת קו מספר 3 לתחנת Gyeongbokgung. היא תיקח אתכם ישר לשער, מאוד פשוט. אבל אם אתם רוצים להרוג שתי ציפורים במכה אחת את האטרקציה התיירותית, אתם יכולים גם לרדת בתחנת Gwangwamun (קו 5, יציאה 2). למרות שהתחנה נמצאת כמה דקות רחוקות יותר מאזור Gyeongbokgung, יש כמה אטרקציות תיירותיות אחרות, כגון Cheonggyecheon וכיכר Gwanghwamun, שאתם יכולים לראות לפני או אחרי הטיול ב-Gyeongbokgung.

רכבת תחתית בסיאול: Insadong

איך להגיע לאזור Insadong:

תחנת Anguk (안국역), קו 3, יציאה 6 או תחנת Jonggak (종각역), קו 5, יציאה 3.

Insadong הוא אטרקציית סיור בגלל החוויה התרבותית הקוריאנית המסורתית שניתן למצוא באזור (למשל האמנויות הקוריאניות, עתיקות, אמנות, בתי תה, וכו’). רוב המקומות באינטרנט יגידו לכם שניתן להגיע לאזור Insadong דרך תחנת Anguk (קו 3, יציאה 6). אבל מה שהקוריאנים המקומיים יודעים הוא שאתם יכולים לחסוך החלפת רכבת אם אתם כבר על קו 5. אתם יכולים לרדת בתחנת Jonggak לטיול קצר לאזור Insadong. אם הנכם דרך חלופית זו ל-Insadong, אתם יכולים גם לבדוק את Jonggak, פעמון בן מאות שנים השוכן באמצע בנייני המשרדים המודרניים של סיאול.

 

רכבת תחתית בסיאול: אזור COEX

איך להגיע לאזור COEX:

תחנת Samseong (삼성역), קו 2, יציאה 5 או תחנת Bongeungsa (봉은사 역), קו 9, יציאה 7.

הקניון התת-קרקעי הגדול ביותר בעולם, קניון COEX, שופץ רק לאחרונה. זה כולל כעת חלק מהמסעדות הפופולריות ביותר בסיאול יחד עם מותגי אופנה מקומיים פופולריים. יחד עם החידוש הגיעה גם תחנת רכבת תחתית חדשה. במקור, הגישה התחתית היחידה הייתה דרך תחנת Samseong, (קו 2, יציאה 5). אבל אם אתם בוחרים ביציאה 7 של תחנת Bongeunsa (קו 9), אתם כעת תוכלו להגיע COEX גם כן. זוהי אופציה נהדרת אם אתם מגיעים ממערב סיאול ברכבת אקספרס תגיעו לשם במהירות. כמו כן, אתה יכול לעצור באחד המקדשים היפים ביותר של סיאול – המקדש Bongeungsa (יציאה 1) לפני ההגעה ל-COEX.

 

הייתם בסיאול? מכירים קיצורי דרך נוספים ורוצים לסייע לעוד תיירים ישראלים? אל תהססו לפנות אליי בהודעה פרטית דרך רז למטיילים – פייסבוק.

 

השאר תגובה

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.